Listopad 2014

Strašidelné odpoledne

5. listopadu 2014 v 9:24 | Aňa |  Akce
V pátek 31. 10. se klubovně najednou objevilo plno strašidel a jiných postav. Znamenalo to, že máme další oddílovou akci:) Po představení kostýmů jsme si zahrály hru na trpaslíky. Jedna půlka chodila po čtyřech a druhá ve dřepu, obě skupinky bojovaly proti sobě a získávaly další členy položením na lopatky. Potom se všechna strašidla posilnila speciálními muffiny, které si každý mohl hrůzostrašně nazdobit. Další hra spočívala v organizovaném chaosu a byla to opravdu sranda :) Nakonec skupinky soupeřily proti sobě při hře Strašidelné aktivity. Skupinky musely hádat strašidelná slova předváděná pantomimou, kreslením nebo slovním popisem. Pak se strašidla začala z klubovny opět vytrácet domů.
Myslím, že jsme si tuto akci moc užily a budeme na ni dlouho vzpomínat :)

Schůzka 22.10.

5. listopadu 2014 v 9:10 | Aňa |  Družinovky
Po zahájení nás čekal další úkol od hlavního agenta. Musely jsme vyrobit speciální listové růže na vyzdobení klubovny. Návod však střežili obři v jejich pevnosti. Rozhodly jsme se však, že návod zkusíme získat. Musely jsme se plížit nenápadně k jejich pevnosti, protože když si nás obři všimli chytili nás. Naštěstí jsme se zachránily nasbíráním listů. Obři nakonec usnuli a my jsme se zmocnily návodu. Pak už stačilo jen růže vyrobit.

Schůzka 15. 10.

5. listopadu 2014 v 9:01 | Aňa |  Družinovky
Sešly jsme se v plném počtu a to jsme využily, abychom se všechny naučily náš družinový pokřik. Pak jsme si zopakovaly co už známe ze stezky, aby nás Anička v plnění dohnala. V klubovně jsme objevily dopis, kde nás hlavní agent oslovil k pomoci odhalení záhady mizení listí ze stromů. Kvůli pátrání jsme se tedy přesunuly společně do Podzámky. Tam jsme postupně hledaly listy určených stromů a znalosti při jejich poznávání jsme nakonec použily při luštění šifry. Zachránila nás Evča, která dokonale znala, kde najít jaký strom a tak jsme všechny úkoly splnily. Pak už jsme se rychle vrátily do klubovny, protože už byl konec schůzky.

Víkendovka v Bílovicích

5. listopadu 2014 v 8:53 | Aňa |  Akce
Všechno to začalo, když naš oddíl přeplnil nádraží v Kroměříži. Sešlo se nás opravdu hodně a jely i všehny naše nejmladší a nejnovější členky :) Cesta byla plná přestupování, ale naštěstí nás pak čekalo hezké bydlení na faře v Bílovicích. Tam jsme se dozvěděly, že Tři bratry budou potřebovat naši pomoc při hledání jejich vysněných princů:)

Hned v pátek jsme pomohly první bratře, která potřebovala najít Karkulákuv košíček. To se nám podařilo a tak jsme šly spokojeně na večeři (chleba s česnekovou pomazánkou). Jenomže Karkulák ještě potřeboval pomoci s přenášením jídla k babičce a to přes nebezpečné území plné vlků. Bylo to napínavé, někteří dokonce ztráceli i boty. Vlci sice velkou část zásob ujedli, ale i tak se dostalo dost jídla k babičce, která pak na poděkování s námi trávila večer a ochotně odpovídala na naše otázky v galashow. Pak jsme si zahrály pár divadelních her a po modlitbě, večerce a pohádce (samozřejmě O karkulce) jsme šly spát.

V sobotu nás čekal těžký úkol- zachránit spícího Růžeňáka. Proto jsme se rozcvičkou pořádně připravily a posilněni snídaní se vydaly k hradu- Velehradu. Po cestě nás čekaly nástrahy sudiček, draci a spousta trní, ale na Velehrad jsme všichni dorazili. Tam jsme se kolemjdoucích ptaly na jejich oblíbenou pohádku a ještě jsme od nich sbíraly obrázky růží. Nakonec nás čekal velký boj s trny a úspěšné probuzení Růžeňáka :) Před cestou domů jsme stihly i další hry.

Doma nás čekalo chystání sliboveho ohně, kde slibovaly holky Agátka, Uťa a Nervík. Ještě předtím jsme povečeřely (špagety s omáčkou) a připravily se na slib cestičkou, kde nás u každé svíčky čekal lísteček s citátem nebo vlastností správné skautky. Pak už jsme si spolu se slibujícími užily slibový oheň a atmosféru večera:)

V neděli jsme po snídani a po mši pomohly Marušákovi s úklidem fary a tak jsme splnily sny včem bratrám. Pak už jsme musely jet domů.
Více obrázků na oddílovém rajčeti ve složce Víkendovka Bílovice.