Víkendovka v Bílovicích

5. listopadu 2014 v 8:53 | Aňa |  Akce
Všechno to začalo, když naš oddíl přeplnil nádraží v Kroměříži. Sešlo se nás opravdu hodně a jely i všehny naše nejmladší a nejnovější členky :) Cesta byla plná přestupování, ale naštěstí nás pak čekalo hezké bydlení na faře v Bílovicích. Tam jsme se dozvěděly, že Tři bratry budou potřebovat naši pomoc při hledání jejich vysněných princů:)

Hned v pátek jsme pomohly první bratře, která potřebovala najít Karkulákuv košíček. To se nám podařilo a tak jsme šly spokojeně na večeři (chleba s česnekovou pomazánkou). Jenomže Karkulák ještě potřeboval pomoci s přenášením jídla k babičce a to přes nebezpečné území plné vlků. Bylo to napínavé, někteří dokonce ztráceli i boty. Vlci sice velkou část zásob ujedli, ale i tak se dostalo dost jídla k babičce, která pak na poděkování s námi trávila večer a ochotně odpovídala na naše otázky v galashow. Pak jsme si zahrály pár divadelních her a po modlitbě, večerce a pohádce (samozřejmě O karkulce) jsme šly spát.

V sobotu nás čekal těžký úkol- zachránit spícího Růžeňáka. Proto jsme se rozcvičkou pořádně připravily a posilněni snídaní se vydaly k hradu- Velehradu. Po cestě nás čekaly nástrahy sudiček, draci a spousta trní, ale na Velehrad jsme všichni dorazili. Tam jsme se kolemjdoucích ptaly na jejich oblíbenou pohádku a ještě jsme od nich sbíraly obrázky růží. Nakonec nás čekal velký boj s trny a úspěšné probuzení Růžeňáka :) Před cestou domů jsme stihly i další hry.

Doma nás čekalo chystání sliboveho ohně, kde slibovaly holky Agátka, Uťa a Nervík. Ještě předtím jsme povečeřely (špagety s omáčkou) a připravily se na slib cestičkou, kde nás u každé svíčky čekal lísteček s citátem nebo vlastností správné skautky. Pak už jsme si spolu se slibujícími užily slibový oheň a atmosféru večera:)

V neděli jsme po snídani a po mši pomohly Marušákovi s úklidem fary a tak jsme splnily sny včem bratrám. Pak už jsme musely jet domů.
Více obrázků na oddílovém rajčeti ve složce Víkendovka Bílovice.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama