Září 2015

Schůzka 15.9.

15. září 2015 v 19:16 | Aňa |  Družinovky
Po obvyklém zahájení si holky v plné sestavě zahrály hru Na krokodýly, při které musely postavit most z židlí přes nebezpečnou řeku plnou krokodýlů. Po vyřešení všech organizačních věcí holky čekala indiánská návštěva. Holky se dozvěděly, že indiánská kultura v dnešním moderním světě vymírá a indiánky je prosily o pomoc. Holky proto vytvořily nový indiánský knem Orlích per a každá si vymyslela své indiánské jméno. Potom svou skautskou příslušnost musely prokázat správnými odpověďmi na otázky ohledně zákonů, hesla a příkazu světlušek a indiánská babička jim za to poradila, jak se stanou plnohodnotným indiánským kmenem. Tak holky zjistily, že budou muset mít svůj vlastní kmenový totem, který budou postupně budovat po celý rok, kousek po kousku, jak se budou stávat správnými indiány a skauty :) Na závěr jsme spálily papírky s jejich indiánskými jmény na důkaz platnosti slibu o pomoci indiánům.

Výprava na Hostýn

9. září 2015 v 19:11 | Aňa |  Akce
První oddílová akce je speciální v tom, že jsou na ni zváni i rodiče!
Uskuteční se 28.9. a sraz bude v 7:25 na vlakovém nádraží. Návrat bude v 16:35 opět na vlakovém nádraží :)
Pojedeme Na Tesák, odtud půjdeme pěšky na Svatý Hostýn a do Bystřice pod Hostýnem. S sebou si vezměte svačinu, pití, dobrou obuv, peníze na vlak a autobus (cca100,-) a dobrou náladu :)
Těšíme se :)

Úvodní schůzka

9. září 2015 v 19:04 | Aňa |  Družinovky
Zdravím všechny po dlouhé době. I když jsme se se všemi Poštolkami potkaly na táboře o prázdninách, i tak jsme se nemohly dočkat první družinové schůzky.
Na začátek schůzky jsme se pomodlily a vyzkoušely si zakřičet náš pokřik, jestli jsme ho před prázdniny nezapomněly :) Na rozběhání jsme si zahrály hru Semafor. Následovaly organizační záležitosti, kdy jsme si řekly, co si máme nosit na schůzku (deník, psací potřeby, stezku, uzlovačku, přezůvky), rozdaly jsme si nové stezky, které budeme v tomto roce plnit a jak je budeme plnit a rozdaly jsme si všechny informace na tento školní rok. Potom nás čekala seznamovací hra Upír, protože v letošním roce nám do družinky přibyly 3 nové členky- Iva, Apolenka, Johanka a také nová podrádkyně Emča.
Naše prázdninové zážitky jsme si sdělily formou divadelní pantomimické hry a všechny holky se projevily jako šikovné herečky :) Ve zbylém čase jsme si zazpívaly naši oblíbenou ukazovací písničku Umpae, umpae, pak jsme se rozloučily a byl čas jít domů.
Těším se zase příště :)